Jednoduchý návod jak zjistit polohu telefonu přes messenger
Zdroj: Canva
|

Jednoduchý návod jak zjistit polohu telefonu přes messenger

Potřebujete rychle zjistit, kde se nachází váš přítel nebo člen rodiny? Aplikace Messenger od Facebooku nabízí skvělou funkci pro sdílení polohy, díky které můžete snadno zjistit polohu telefonu vašich blízkých. Dnes se dozvíte vše potřebné – jak sdílet svou polohu, jak sledovat přátele v okolí, ale také jak eticky řešit situace, kdy potřebujete zjistit polohu bez svolení. Připraveni? Pojďme na to!

Jak Zjistit Polohu Telefonu Přes Messenger – Snadné Sdílení Polohy

Potřebujete rychle zjistit, kde se nachází váš přítel nebo člen rodiny? Aplikace Messenger od Facebooku nabízí skvělou funkci pro sdílení polohy, díky které můžete snadno zjistit polohu telefonu vašich blízkých.

Sdílení Polohy v Messengeru

Sdílení polohy v Messengeru je opravdu jednoduché. Stačí v mobilní aplikaci otevřít požadovanou konverzaci a klepnout na ikonu pro odeslání polohy (malá šipka vedle pole pro psaní zprávy).

Aplikace vás vyzve k povolení přístupu k poloze. Po udělení souhlasu se vaše aktuální poloha zobrazí na mapě a odešle se příjemci. Ten uvidí vaši polohu spolu s adresou a vzdáleností od své pozice.

Pokud chcete sdílet svou polohu živě po určitou dobu, můžete to udělat tak, že po odeslání jedné polohy klepnete na „Sdílet živě“ a nastavíte časový limit (např. 1 hodinu). Příjemce pak bude moci sledovat vaši polohu v reálném čase, dokud živé sdílení nevyprší.

Funkce Přátelé v Okolí

Kromě sdílení v konverzacích nabízí Messenger také funkci Přátelé v Okolí. Ta zobrazuje polohu vašich přátel na mapě, pokud ji mají zapnutou. Je to skvělý způsob, jak zjistit, kteří přátelé jsou zrovna poblíž.

Přátele v Okolí najdete v hlavním menu Messengeru. Jakmile ji zapnete, budete moci vidět jejich polohy na mapě. Samozřejmě tato funkce funguje oboustranně – vaši přátelé uvidí i vaši polohu, pokud ji budete mít zapnutou.

Mohlo by vás zajímat: Jak jednoduše zjistit kdo vás sleduje na FB

Řešení Problémů se Sdílením Polohy v Messengeru

Občas se může stát, že funkce sdílení polohy v Messengeru nebude fungovat tak, jak má. Žádný strach, většinou jde o drobné potíže, které lze snadno vyřešit.

Pokud se vám nedaří sdílet svou polohu nebo vidět polohu přátel, zkuste následující kroky:

  1. Aktualizujte aplikaci Messenger na nejnovější verzi z obchodu Google Play nebo App Store. Vývojáři mohli opravit chyby bránící správné funkčnosti.
  2. Restartujte telefon. Jednoduchý restart někdy zázračně vyřeší problémy se sdílením polohy.
  3. Zkontrolujte nastavení polohy ve svém telefonu. Ujistěte se, že máte zapnuté GPS, Wi-Fi a mobilní data. Bez těchto služeb Messenger nemůže určit vaši polohu.
  4. Odstraňte mezipaměť a data aplikace. Přejděte do Nastavení > Aplikace > Messenger a vymažte dočasné soubory. Pak aplikaci restartujte.
  5. Zkontrolujte oprávnění aplikace. Messenger potřebuje mít povolený přístup k poloze, kontaktům a dalším údajům pro správnou funkčnost.

Pokud ani po vyzkoušení těchto tipů sdílení pořád nefunguje, můžete se obrátit na podporu Messengeru. Napište jim podrobný popis problému a oni vám rádi poradí.

Alternativní řešení

Pro rodiče a zaměstnavatele existují určité legální možnosti, jak sledovat polohu telefonů dětí nebo zaměstnanců. Většinou to vyžaduje předchozí souhlas a instalaci speciální sledovací aplikace.

Mezi populární aplikace pro rodičovskou kontrolu patří například:

  • FamilyTime – umožňuje sledovat polohu dětí, blokovat aplikace a weby nebo nastavit časové limity
  • MMGuardian – kromě sledování polohy nabízí i funkce pro blokování obsahu nebo upozornění na nevhodné chování

Pro firemní účely jsou k dispozici řešení jako:

  • Hubstaff – sleduje polohu, aktivitu a produktivitu zaměstnanců
  • Xnspy – monitoruje aplikace, hovory, zprávy a další aktivity na firemních zařízeních

I když používáte tyto aplikace legálně, je vhodné zaměstnance a děti informovat o tom, že jejich zařízení budou monitorována. Zachováte tak důvěru a vyhnete se zbytečným sporům.

Často Kladené Otázky

Funguje sdílení polohy v Messengeru i na dálku?

Ano, sdílení polohy v Messengeru funguje ebez ohledu na vzdálenost. Ať už je druhá osoba kdekoliv na světě, uvidíte její polohu na mapě, pokud ji sdílí. Jediným omezením je připojení k internetu.

Jak dlouho zůstane moje poloha viditelná v Messengeru?

Pokud odešlete svou polohu jednorázově, zůstane viditelná jen po omezenou dobu (obvykle 60 minut). Chcete-li, aby byla vaše poloha sdílena déle, musíte zapnout funkci Sdílet živě a nastavit časový limit.

Můžu zjistit historii polohy telefonu přes Messenger?

Messenger sám o sobě neukáže historii polohy. Zobrazí pouze aktuální polohu nebo živé sdílení. Pokud potřebujete sledovat historii pohybu, musíte použít specializované sledovací aplikace.

Spotřebovává sdílení polohy v Messengeru hodně dat?

Samotné sdílení polohy nespotřebovává velké množství mobilních dat. Jde jen o malé datové pakety odesílané v pravidelných intervalech. Větší datový přenos nastává při používání mapového podkladu, ale dá se omezit nastavením nižší kvality map.

Závěr

Sdílení polohy přes Messenger je neocenitelná funkce, která vám umožní vždy vědět, kde se nachází vaši blízcí. Ať už potřebujete zjistit polohu přátel, rodiny nebo třeba svých dětí, Messenger vám to usnadní. Stačí pár kliknutí a poloha se zobrazí přímo na mapě. Jen nezapomeňte na bezpečnost a soukromí – sdílejte svou polohu jen s důvěryhodnými kontakty a vypínejte sdílení, když ho zrovna nepotřebujete. Tak si užijte všechny výhody této skvělé funkce!

1. https://www.facebook.com/help/messenger-app/710781745940676 – Oficiální stránka Facebooku s návodem pro hledání polohy telefonu přes messenger.

2. https://www.zive.cz/clanky/spravne-pouzivani-messengeru-jak-posilat-zpravy-smazat-chat-a-vyresit-dostupnost/sc-3-a-200310/default.aspx – Článek na portálu Živě.cz obsahující informace o správném používání messengeru a vysvětlení možností využití pro hledání polohy telefonu.

3. https://www.cnews.cz/messenger-jak-najit-lokalitu-osoby-ktere-posilame-zpravy/ – Článek na portálu Cnews.cz popisující krok za krokem, jak najít polohu telefonu pomocí messengeru.

4. https://www.blesk.cz/clanek/tech-novinky/675089/messenger-bude-pos

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *